Jesteś studentem lub doktorantem psychologii lub interesujesz się i chciałbyś(abyś) pogłębić zainteresowania z zakresu psychologii, zdrowia psychicznego czy odporności psychicznej (resilience)? Chciałbyś(abyś) uczestniczyć w międzynarodowym projekcie? Może piszesz pracę licencjacką, magisterską lub doktorską z tego zakresu?

Jest to ogłoszenie skierowane do Ciebie.

W ramach europejskiego sojuszu uniwersytetów FORTHEM i jednej z pracowni Resilience, Life Quality and Demographic Change realizowany jest międzynarodowy i multidyscyplinarny projekt badawczy MeCOPES: Mechanizmy radzenia sobie z indywidualnymi szokami ekonomicznymi wywołanymi pandemią (MeCOPES: Mechanisms of coping with pandemic-induced individual economic shocks). Projekt ten realizowany jest przy współpracy wszystkich partnerów sojuszu FORTHEM: University of Latvia, Łotwa; Université de Bourgogne, Francja; Jyväskylän yliopisto, Finlandia; Universitätsmedizin der Johannes Gutenberg-Universität Mainz, Niemcy; Uniwersytet Opolski, Polska; Università degli Studi di Palermo, Włochy; Universitat de València, Hiszpania.

Istotą tego projektu jest nie tylko poznanie, jak nakładane ograniczenia związane z pandemią wpłynęły na zdrowie psychiczne, ale przede wszystkim aktywne włączenie studentów i doktorantów w realizację projektu naukowego.

Co oferujemy: możliwość współpracy w międzynarodowym i multidyscyplinarnym środowisku studentów, doktorantów i naukowców; spotkanie z wybitnymi naukowcami z zakresu psychologii, epidemiologii i innych; możliwość udziału w wydarzeniach naukowych, wykładach w ośrodkach biorących udział w projekcie; przygotowanie wspólnej publikacji naukowej; udział w międzynarodowym sympozjum i prezentacja wyników badań. Ponadto poznasz, jak wygląda projektowanie i prowadzenie międzynarodowych badań.

Wymagania: entuzjazm i chęć zaangażowania w pracę zespołu badawczego oraz znajomość języka angielskiego.

Jeśli jesteś zainteresowany(a) współpracą i udziałem w projekcie MeCOPES, albo masz inne pytania, to napisz do Dominiki Malchar-Michalskiej, która koordynuje ze strony UO zespołem Resilience, Life Quality and Demographic Change i bierze udział w tym projekcie.

Termin zgłoszenia: 26.10.2021, drogą mailową, w tytule podać MeCOPES.

Kontakt i zgłoszenia: dr hab. inż. Dominika Malchar-Michalska, prof. UO, dmalchar@uni.opole.pl.