Miło nam poinformować, że Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Łotewskiego organizuje sesję studencką w ramach V Międzynarodowego Sympozjum „Język komunikacji międzynarodowej (LINCS)” w dniu 29 kwietnia 2022 r. online. Językiem roboczym jest angielski.

Zapraszamy studentów studiów licencjackich i magisterskich na kierunku literaturoznawstwo i językoznawstwo do zaprezentowania swoich badań i rozpoczęcia nawiązywania kontaktów zawodowych. Obszary zainteresowań obejmują m.in. terminologię, studia gatunkowe, studia dyskursu, pragmatykę, socjolingwistykę. Udział jest bezpłatny. Aby aplikować, badania studenckie powinny być rekomendowane przez ich opiekuna naukowego.

Termin składania wniosków upływa 5 kwietnia 2022 r.

Więcej informacji o Sympozjum dostępnych jest na stronie 5th International Symposium Language for International Communication (LINCS) (28-29 April 2022): Overview · Conferences of the University of Latvia (Indico) (lu.lv)

W przypadku jakichkolwiek pytań dotyczących Sesji Studenckiej prosimy o kontakt z Panią Jekateriną Cernevską, Koordynatorem Wydziału ds. Międzynarodowych, pod adresem jekaterina.cernevska@lu.lv.