Praktyki szkolne organizowane w ramach współpracy FORTHEM Alliance to nowy sposób na zdobycie wielokulturowego doświadczenia przez studentów podczas studiów.

Praktyki FORTHEM odbywały się głównie wirtualnie, przynajmniej w czasie pandemii koronawirusa, ale teraz z przyjemnością oferujemy praktyki szkolne dla studentów zamierzających zostać nauczycielami!

Ta aktywność pozwoli Ci poznać szkołę na terenie innej uczelni Konsorcjum FORTHEM i spróbować tam nauczać. Zdobędziesz wielokulturowe doświadczenie, ćwiczysz posługiwanie się językiem obcym i jednocześnie promujesz swoje studia – czytaj więcej.

Jak możesz to urzeczywistnić? Ogólne kryteria ubiegania się o praktyki szkolne można znaleźć w wytycznych Sojuszu FORTHEM, ale sprawdź własne możliwości odbycia stażu na własnej uczelni.

1. Skontaktuj się z Biurem FORTHEM i sprawdź swoje szanse na realizację praktyk szkolnych FORTHEM.
  2. Znajdź ciekawą praktykę szkolną na stronie FORTHEM. Zwróć uwagę na wymagania dotyczące znajomości języka! Okres składania wniosków jest wymieniony osobno w każdym ogłoszeniu i jest specyficzny dla szkoły. Jeśli minął termin składania wniosków o staż, nadal możesz wskazać swoje zainteresowanie ofertą. Wypełnione miejsca szkoleń zostaną usunięte z systemu, ale może być miejsce na negocjacje dotyczące okresów praktyk.
  3. Przeczytaj instrukcje na stronie internetowej Konsorcjum FORTHEM dotyczące procedury składania wniosków i wypełnij formularz zgłoszeniowy.

Kluczowe instrukcje dotyczące otrzymania finansowania można znaleźć w wytycznych Sojuszu FORTHEM , ale przed wypełnieniem formularza zgłoszeniowego upewnij się, że masz dostęp do wsparcia stażowego.