Konsorcjum FORTHEM ogłasza drugie zaproszenie do składania wniosków o mobilność krótkoterminową w 2021r. FORTHEM ma na celu otworzenie studentom nowych możliwości podróżowania i studiowania na uniwersytetach sojuszu FORTHEM.

W terminie od 15 marca do 20 kwietnia 2021r. Studenci wszystkich uczelni partnerskich są zaproszeni do składania wniosków o mobilność krótkoterminową zbiorową lub indywidualną w 2021r. Szczegółowe informacje o projektach, odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne tutaj.

Programy mobilności zbiorowej są przeznaczone dla studentów na różnych poziomach i obszarach studiów, niektóre z nich są otwarte dla wszystkich, inne są bardziej wyspecjalizowane i skierowane do określonych grup studentów. Umożliwia studentom dołączenie do grupy około 35 studentów, po 5 z każdej z uczelni partnerskich, którzy spotkają się fizycznie na miejscu na jednej uczelni. Od września 2021 r. Do lutego 2022 r. Organizowanych jest 8 nowych zbiorowych krótkoterminowych programów mobilności, które dają możliwość wzięcia udziału w zorganizowanych zajęciach trwających tydzień (maksymalnie 5 dni na miejscu). O ile nie określono inaczej, głównym językiem używanym we wszystkich programach będzie język angielski. Ogólne informacje o wszystkich 8 proponowanych programach można znaleźć tutaj.

Wyjazdy indywidualne są przeznaczone dla studentów, którzy mają projekt studiów, w ramach którego muszą samodzielnie podróżować do jednej z naszych partnerskich uczelni na maksymalny okres 10 dni na miejscu w trakcie trwania programu studiów; może to być sfinansowane przez sojusz FORTHEM (koszty podróży, zakwaterowania i utrzymania).