Drodzy współpracownicy,

Mamy nadzieję, że do tej pory słyszeliście o FORTHEM, które jest sojuszem siedmiu uczelni wspieranych przez inicjatywę Komisji Europejskiej na temat Uniwersytetów Europejskich. Uniwersytet Łotewski jest jednym z członków FORTHEM.
Aby uzyskać przegląd FORTHEM i inicjatywy Uniwersytetów Europejskich, zapraszamy na następujące strony internetowe:

Strona internetowa FORTHEM Alliance
Strona internetowa Inicjatywy Uniwersytetów Europejskich

Aby pokazać, w jaki sposób możesz skorzystać z FORTHEM i dać Ci szansę na spotkanie kolegów pracujących w tej samej dyscyplinie, co Ty na innych uczelniach FORTHEM, organizujemy wydarzenie “FORTHEM Speed ​​Dating” w środę, 3 listopada o 3 -17:00 CET / 16:00-18:00 EET, w dziedzinie nauk społecznych. To wydarzenie online dostarczy Ci informacji na temat konkretnych możliwości współpracy w ramach FORTHEM i pozwoli Ci poznać potencjalnych partnerów do nawiązania kontaktów.

FORTHEM zaprasza wszystkich członków uniwersytetu do zaangażowania się w działalność Sojuszu. Zachęcamy wszystkich nauczycieli i badaczy do zapoznania się z ofertą FORTHEM i rozważenia na przykład następujących form współpracy:

• Dodawanie komponentu międzynarodowego do zajęć poprzez współpracę z grupami na innych uniwersytetach
  • Wykrywanie możliwych obszarów współpracy badawczej
  • Opracowywanie wspólnych projektów Horyzont 2020
  • Opracowywanie wspólnych projektów z kolegami dla uczniów sojuszu
  • Utworzenie wykładów gościnnych w ramach sieci FORTHEM (dofinansowanie z programu Erasmus +)
  • Organizowanie i uczestnictwo we wspólnych tygodniach pracowniczych
  • Opracowywanie wspólnych kursów e-learningowych dla naszej FORTHEM Digital Academy
  • Opracowywanie pomysłów na przyszłe wspólne i wielokrotne programy studiów

Rejestracja

Wydarzenie „FORTHEM Speed ​​Dating” odbędzie się za pośrednictwem platformy Zoom.

Aby uzyskać dostęp do naszej strony internetowej FORTHEM Speed ​​Dating zawierającej więcej informacji o wydarzeniu, uzyskać dostęp do samego wydarzenia oraz znaleźć propozycje i notatki od współpracowników, którzy chcą współpracować w dziedzinie badań lub nauczania, prosimy o wypełnienie  formularza rejestracyjnego  do 1 listopada. Link do strony zostanie wysłany na adres e-mail podany przez Ciebie w formularzu.

Jeśli chcesz, możesz również udostępnić krótką notatkę biologiczną, która zostanie opublikowana na stronie wydarzenia. W ten sposób uczestnicy będą mogli zidentyfikować potencjalnych partnerów do współpracy już przed wydarzeniem.

Program imprezy Speed ​​Dating:

1. Prezentacja możliwości współpracy w ramach FORTHEM i pytań ogólnych (do 30 minut)

2. Poznaj swoich kolegów FORTHEM (1 godzina)

Możesz spotkać się ze swoimi kolegami z uczelni partnerskich w małych grupach w następujących pokojach:

1.  Bibliotekoznawstwo
  2.  Praca socjalna
  3.  Socjologia
  4.  Nauki polityczne
  5.  Koordynatorzy wydziałowi Erasmusa/międzynarodowi koordynatorzy wydziałowi (nauki społeczne)

3. Perspektywy na przyszłość i pytania końcowe (do 30 minut).

Zapraszamy na wydarzenie!