Drodzy członkowie Sojuszu FORTHEM,

Razem dążymy do zapewnienia każdemu członkowi Kampusu Europejskiego FORTHEM dostępu do zestawu umiejętności i kompetencji dla kariery pełnej sukcesu w obliczu możliwości i trudności XXI wieku. By przyczynić się do osiągnięcia tego celu, wdrażamy program FORTHEM Think Tank przeznaczony do dyskusji o innowacyjnych formatach nauczania i nauki.

Wszyscy członkowie Sojuszu są zaproszeni do udziału w ankiecie online, by wybrać temat, który stanie się tematem przewodnim Think Tank w 2023 roku. Do wyboru dostępne są trzy tematy (krótkie opisy każdego tematu znajdują się na końcu wpisu):

  1. Cegły i kliknięcia: scenariusze hybrydowego uczenia się i nauczania
  2. Nauka oparta o wykonywanie projektów
  3. Nauka oparta o usługi

Liczę na szeroki udział w ankiecie internetowej i owocne dyskusje w ramach działalności programu Think Tank FORTHEM.

Z wyrazami szacunku,

Zespół FORTHEM

 

Jak uczestniczyć w ankiecie?

Nasza ankieta będzie przeprowadzona za pomocą Systemu Odpowiedzi Publiczności (ARS). Możesz wziąć udział w ankiecie online dla członków konsorcjum poprzez link albo kod QR podany niżej. Nie musisz rejestrować się, by uczestniczyć w procesie wyboru. Ponadto, dokonujesz wyboru anonimowo.

https://partici.fi/56315062

Ankieta będzie otwarta od 15 marca do 15 kwietnia 2023. Członkowie będą poproszeni o podanie ich ulubionego tematu oraz ich przynależności do jednego z dziewięciu Uniwersytetów FORTHEM. Wyniki będą ogłoszone 21 kwietnia poprzez stronę główną FORTHEM.

 

Kto może uczestniczyć w ankiecie?

Studenci, pracownicy akademiccy i nieakademiccy dziewięciu Uniwersytetów FORTHEM są uprawnieni do udziału w ankiecie online.

 

Wyniki ankiety dadzą więcej możliwości uczestnictwa:  

Twój wybór ma znaczenie: Temat, który okaże się najbardziej popularny w ankiecie, zostanie tegorocznym tematem przewodnim FORTHEM Think Tank. Z ankiety wyniknie więcej możliwości uczestnictwa:

  1. Zorganizowane zostanie ognisko online na wybrany temat ze studentami uniwersytetów FORTHEM.
  2. Począwszy od tego roku, wprowadzona zostanie platforma do współprojektowania, która dostępna będzie przez wszystkie etapy Think Tank (2023-26 rok). Zapewni ona materiał i zasoby dotyczące wybranego tematu.
  3. Od 16 do 17 listopada 2023 roku na Uniwersytecie w Mainz odbędzie się Pierwsze Sympozjum na temat Pedagogii Innowacyjnej. Eksperci ze wszystkich uniwersytetów FORTHEM zostaną zaproszeni do interakcji z tematem wybranym przez Was. Jako że Sympozjum będzie wydarzeniem hybrydowym, wszyscy członkowie Wspólnoty będą mieli możliwość uczestniczenia w nim.

 

Trzy tematy dla etapu 2023 FORTHEM THINK TANK

  1. Cegły i kliknięcia: scenariusze hybrydowego uczenia się i nauczania

Pandemia była bodźcem do innowacji w odniesieniu do scenariuszów hybrydowego uczenia się i nauczania. W jaki sposób przyśpieszone przyjęcie podejść edukacyjnych opartych na technologii zmieniło i ukształtowało środowisko uczenia się i nauczania po pandemii tu i teraz? Jakie doświadczenia mieli członkowie Sojuszu? Jakie wyzwania wynikają z zestawienia kultury cyfrowej i kultury obecności w nauczaniu i uczeniu się, zwłaszcza z perspektywy dobrobytu uczniów?

  1. Nauka oparta o wykonywanie projektów.

Nauka oparta o wykonywanie projektów to pedagogika skoncentrowana na uczniach, która ma na celu wspieranie krytycznego myślenia, rozwiązywanie problemów, współpracy i umiejętności komunikacyjnych: zdolności często określane jako umiejętności XXI wieku. Jakie doświadczenia z tą metodą nauczania miały Uniwersytety FORTHEM? Jakie konkretne przykłady zastosowania nauki opartej o wykonywanie projektów można znaleźć wśród Sojuszu i wzbogacić dyskusję na ten temat?

  1. Nauka oparta o usługi

Ten temat rozważa doświadczenia uniwersytetów FORTHEM w związku ze scenariuszami nauczania łączącymi zajęcia w ramach kierunku oraz wykonywanie usług na rzecz społeczności, szukanie rzeczywistych rozwiązań problemów w życiu realnym i zaangażowanie społeczne. Jakie projekty nauczania, w których uczestniczą nie tylko instruktorzy i studenci z uniwersytetów FORTHEM, lecz także partnerzy ze społeczności lokalnej, zostały stworzone wśród członków Sojuszu i mogą wnieść coś do szerszej dyskusji?

 

Jeśli masz pytania lub szukasz więcej informacji dotyczących ankiety online oraz możliwości przyszłego uczestnictwa w kontekście programu FORTHEM Think Tank, skontaktuj się z Tobiasem Helms (Kierownik Zadań, helmst@uni-mainz.de)