Nowe: Wskazówki na temat organizacji gruptandemów.

Współpraca międzynarodowa na poziomie europejskim może przynieść wiele satysfakcji jeśli tylko pokona się bariery kulturowe i organizacyjne. Jednym ze sposobów na poznanie warunków pracy w partnerskiej organizacji w ramach sojuszu FORTHEM jest współpraca dwustronna lub dwuosobowa (tzw. tandem) poprzez np. staż towarzyszący (job shadowing). W wyszukiwaniu partnerów do takiej współpracy służy pomocą biuro FIT FORTHEM –  wystarczy opisać proponowaną formę i zakres współpracy i wybrać partnera w mailu do koordynatora projektu w Mainz fitforthem@uni-mainz.de.

Tandemy/grupy robocze powinny udokumentować współpracę przez 6 miesięcy. Pracownicy uczelni mogą wykorzystać fundusze ERASMUS+ na mobilności treningowe do uczelni partnerskich:  University of Burgundy (UB) w Dijon, Johannes Gutenberg University (JGU) w Moguncji, University of Jyväskylä (JYU), University of Latvia (UL) w Rydze, University of Palermo (UNIPA) i University of Valencia (UV).

Poprzez łączenie osób na podobnych stanowiskach, działających w bliźniaczych jednostkach, lub współpracujących z podobnymi sektorami na polu badań i innowacji, możemy wzmocnić sojusz i nawiązać długotrwałe więzi, dzięki którym lepiej pokonamy wyzwania przyszłości.

Zaproszenie kierowane jest do osób zarządzających projektami, kierowników jednostek, infrastruktur, biur i centrów funkcjonujących na uczelniach, a także badaczy poszerzających swoje doświadczenia R&I, czy studentów i słuchaczy studiów doktoranckich pragnących poznać warunki pracy w innym kraju lub poprawić umiejętności językowe. Interesariuszy z otoczenia biznesowego i społecznego uczelni zainteresowanych nawiązaniem współpracy z zagranicznym partnerem także zapraszamy do kontaktu.