Opole

Experiencing Europe Lab zaprezentowało swoje prace w dniach 5-6 maja podczas międzynarodowego spotkania inauguracyjnego, któremu przewodniczył Uniwersytet Opolski. Spotkanie rozpoczęło się od wprowadzenia FORTHEM Experiencing Europe Lab przez dr Barbarę Curyło – koordynatora laboratorium, po którym nastąpiła prezentacja wszystkich Laboratoriów FORTHEM przez dra Tamása Pétera Szabó – Kierownika Naukowego FORTHEM Lab Actions.

W dniu 5 maja jedna sesja spotkania została wyznaczona na prezentację siedmiu Laboratoriów Lokalnych Experiencing Europe na wszystkich uczelniach partnerskich, po czym odbył się najbardziej wyczekiwany moment – burza mózgów. Uczestnicy brali udział w definiowaniu wspólnych mianowników, omawianiu pomysłów i refleksji nad wspólnymi działaniami, a także diagnozowaniu podstawowych wyzwań w europejskiej sferze publicznej dla badań Experiencing Europe Lab.

6 maja rozpoczął się od określenia i zaplanowania zadań Experiencing Europe Lab, zdefiniowania modus operandi dla Experiencing Europe Lab i zaplanowania kolejnych spotkań na poziomie sojuszu Experiencing Europe Lab. Wydarzenie zakończyło się krótkim podsumowaniem wyników.