Drodzy koledzy,

Mamy nadzieję, że już słyszeliście o FORTHEM, który jest sojuszem siedmiu uniwersytetów wspieranych przez inicjatywę European Universities Komisji Europejskiej.

Aby uzyskać przegląd FORTHEM i inicjatywy Europejskich Uniwersytetów, możesz przeglądać następujące strony internetowe:

Aby przedstawić, jak możesz skorzystać z FORTHEM i dać Ci szansę spotkania się z kolegami pracującymi w tej samej dyscyplinie co Ty na innych uczelniach FORTHEM, organizujemy wydarzenie „FORTHEM Speed Dating” w czwartek 20 maja o godz. 17:00 CET / 16:00 EET, na kierunkach CHEMIA I INŻYNIERIA CHEMICZNA. To wydarzenie online dostarczy Ci informacji na temat konkretnych możliwości współpracy w ramach FORTHEM i pozwoli poznać potencjalnych partnerów do nawiązania kontaktów.

FORTHEM zaprasza wszystkich członków uniwersytetu do zaangażowania się w działania Sojuszu. Zachęcamy wszystkich nauczycieli i badaczy do zapoznania się z ofertą FORTHEM i rozważenia na przykład następujących form współpracy:

• Dodawanie komponentu międzynarodowego do zajęć poprzez współpracę z grupami na innych uniwersytetach
  • Wykrywanie możliwych obszarów współpracy badawczej
  • Opracowywanie wspólnych projektów w ramach programu „Horyzont 2020”
  • Opracowywanie wspólnych projektów z kolegami dla uczniów sojuszu
  • Tworzenie gościnnych wykładów w ramach sieci FORTHEM (finansowanie Erasmus +)
  • Organizowanie i uczestnictwo we wspólnych tygodniach pracowniczych
  • Opracowywanie wspólnych kursów e-learningowych dla naszej Akademii Cyfrowej FORTHEM
  • Opracowywanie pomysłów na przyszłe wspólne i wielokrotne programy studiów

Wydarzenie „FORTHEM Speed Dating” odbędzie się online.

Aby uzyskać dostęp do naszej strony internetowej FORTHEM Speed Dating zawierającej więcej informacji o wydarzeniu, uzyskać dostęp do samego wydarzenia oraz znaleźć propozycje i notatki od współpracowników, którzy chcą współpracować w obszarach badań lub nauczania, należy wypełnić formularz rejestracyjnyrejestracja do 18 maja. Link do strony zostanie wysłany na adres e-mail podany przez Ciebie w formularzu.

Jeśli chcesz, możesz również udostępnić krótką notatkę biologiczną, która zostanie opublikowana na stronie wydarzenia. W ten sposób uczestnicy będą mogli zidentyfikować potencjalnych partnerów do współpracy już przed wydarzeniem.

Program imprezy Speed Dating:

1. Prezentacja możliwości współpracy w ramach FORTHEM & pytania ogólne (do 30 minut)

2. Poznaj swoich kolegów z FORTHEM (1 godzina)

Możesz spotkać swoich kolegów z uczelni partnerskich w małych grupach w następujących kanałach:

• Chemia analityczna
  • Chemia organiczna
  • Chemia nieorganiczna
  • Chemia fizyczna
  • Inżynieria chemiczna
  • Technologia środowiskowa
  • Technologia materiałów

3. Przyszłe perspektywy i pytania końcowe (do 30 minut).