Drodzy współpracownicy,

Mamy nadzieję, że do tej pory słyszeliście o FORTHEM, który jest  sojuszem  siedmiu uniwersytetów  wspieranych  przez inicjatywę Komisji Europejskiej – Uniwersytety Europejskie. Uniwersytet Opolski jest członkiem FORTHEM.

Aby uzyskać przegląd INICJATYW FORTHEM i Uniwersytetów Europejskich, można przeglądać następujące strony internetowe:

Aby przedstawić, w jaki sposób można korzystać z FORTHEM i dać Ci szansę spotkać się z kolegami pracującymi w tej samej dyscyplinie co Ty na innych uniwersytetach FORTHEM, organizujemy wydarzenie “FORTHEM Speed Dating” w czwartek,  8 czerwca  w  14.00-16.00CET /  15.00-17.00EET,  w dziedzinie biznesu i administracji . To wydarzenie online da Ci informacje na temat konkretnych możliwości współpracy w ramach FORTHEM i  pozwoli Ci spotkać potencjalnych partnerów.

FORTHEM zaprasza wszystkich członków uniwersytetu do zaangażowania się w działania Sojuszu. Zachęcamy wszystkich nauczycieli i naukowców, aby dowiedzieć  się, co FORTHEM ma do zaoferowania i rozważyć, na przykład, następujące formy współpracy:

• Dodawanie międzynarodowego komponentu do zajęć poprzez współpracę z grupami na innych uniwersytetach  (Shared Tutored Projects, Team Teaching…)
  • Wykrywanie możliwych obszarów współpracy badawczej
  • Opracowywanie wspólnych projektów programu “Horyzont 2020”
  • Opracowywanie wspólnych projektów z kolegami dla studentów sojuszu
  • Tworzenie wykładów gościnnych w ramach sieci FORTHEM (finansowanie programu Erasmus+)
  • Organizowanie i uczestnictwo we wspólnych tygodniach kadrowych
  • Opracowanie wspólnych kursów e-learningowych dla naszej FORTHEM Digital Academy
  • Opracowywanie pomysłów na przyszłe joint & multiple degree programmes

Wydarzenie “FORTHEM Speed Dating” odbędzie się online.

Aby uzyskać dostęp do naszej strony INTERNETOWEJ FORTHEM Speed Dating z więcej informacji na temat zdarzenia, dostęp do samego wydarzenia, i znaleźć propozycje i notatki od kolegów, którzy chcą współpracować w dziedzinie badań lub nauczania, jesteś proszony o wypełnienie formularza rejestracyjnego  do 7  czerwca. Link do strony internetowej będzie wysłany na adres e-mail podany w formularzu.

Jeśli chcesz, możesz również udostępnić  krótką notatkę o swoich zainteresowaniach, która zostanie opublikowana  na stronie internetowej wydarzenia. W ten sposób  uczestnicy  będą mogli zidentyfikować potencjalnych partnerów współpracy już przed wydarzeniem.

Program imprezy Speed Dating:

1. Prezentacja możliwości współpracy w ramach FORTHEM & pytania ogólne (do 30 minut)

1. Poznaj swoich kolegów z FORTHEM (1 godzina)

Możesz spotkać swoich kolegów z uczelni partnerskich  w  małych grupach w następujących pokojach breakout:

• Ekonomia współdzielenia
  • ekonomia
  • Finanse i rachunkowość
  • Interdyscyplinarne studia w globalnej ekonomii
  • Nauka o zarządzaniu
  • Zarządzanie zasobami ludzkimi (HRM)
  • Rachunkowość zarząd finansowa / Kontrola – Finanse
  • marketing
  • Zarządzanie strategiczne

1. Przyszłe perspektywy i pytania końcowe (do 30 minut).