Uniwersytety Jyväskylä i Walencji należące do Konsorcjum FORTHEM organizują bezpłatne wirtualne warsztaty poświęcone sieci i dzieleniu się pomysłami w cyfryzacji społeczeństw w czwartek, 17 czerwca w godzinach 10-14 CET. Warsztaty te służą jako inauguracja dzielenia się pomysłami, tworzenia sieci kontaktów i rozpoczynania nowej współpracy w różnych dziedzinach. Spotkasz się i nawiążesz współpracę z ekspertami z uniwersytetów FORTHEM – mamy nadzieję przyciągnąć uwagę osób z prywatnych firm, organizacji publicznych, organizacji pozarządowych i innych odpowiednich zainteresowanych stron, aby ułatwić współpracę.

Ciągła cyfryzacja jest częścią naszego codziennego życia i została jeszcze bardziej przyspieszona przez kryzys zdrowotny COVID-19. Wpływ transformacji cyfrowej stwarza wiele wyzwań w różnych obszarach społeczeństwa. FORTHEM Digital Transformation Lab, grupa ekspertów składająca się z naukowców z 7 uniwersytetów sojuszu FORTHEM, została utworzona w celu zbadania tych wyzwań społecznych. Pracują w różnych dziedzinach, takich jak gospodarka i edukacja, w kwestiach politycznych, prawnych, społecznych i kulturowych, aby nie zapominać o sztucznej inteligencji w społeczeństwach.

WSPÓŁPRACUJ Z NAMI

Digital Transformation Lab wzywa podmioty zewnętrzne uniwersytetu do współpracy z nimi, do dalszego zrozumienia i pracy z wyzwaniami i możliwościami cyfryzacji. Zobacz mówców i pełny program wydarzenia tutaj.

Warsztaty rozpoczną się od krótkiego wprowadzenia do Labu Transformacji Cyfrowej i programu “Horizon Europe”, które są największym staraniem UE na rzecz finansowania badań naukowych i innowacji. Wkrótce omówimy, w jaki sposób zainteresowane strony z różnych dziedzin, instytucji i organizacji mogą wspólnie ubiegać się o finansowanie, aby lepiej rozpoznać wyzwania społeczne i możliwości cyfryzacji oraz reagować na nie.

Po wprowadzeniu, naukowcy z różnych uniwersytetów ułatwi krótkie sesje różnych tematów w czterech modułach:

Moduł 1: Cyfryzacja gospodarki

Moduł 2: Sztuczna inteligencja w społeczeństwach

Moduł 3: Kwestie polityczne, prawne, społeczne i kulturowe

Moduł 4: Wiedza, edukacja i zdrowie

Sesje modułowe będą stanowić punkt wyjścia dla przyszłej współpracy, z krótkim wprowadzeniem przez naukowców, po którym następuje interaktywna dyskusja z uczestnikami. Na zakończenie wydarzenia zakończymy dyskusje i wyobrażamy sobie przyszłe możliwości współpracy.

DLA KOGO?

Warsztaty te są przeznaczone dla wszystkich, którzy mają do czynienia z transformacją cyfrową; dla społeczności akademickich, dla osób, które pracują w dziedzinie gospodarki lub edukacji, politycznych, prawnych, społecznych lub kulturalnych, publicznych lub prywatnych przedsiębiorstw/organizacji, partii politycznych, organizacji pozarządowych, stowarzyszeń. Dla wszystkich, którzy dostrzegają wyzwania i możliwości w cyfryzacji i są zainteresowani dialogiem z europejskimi uniwersytetami.

REJESTRACJA

Zarejestruj się na warsztaty do 15 czerwca 2021 r. tutaj. Po rejestracji otrzymasz link do wydarzenia e-mailem.

Warsztaty odbędą się w języku angielskim.